Centrum Kultury w Dobrej
Menu

Strona główna
Historia

Orkiestra Dęta Dobra-Żeronice

Kluby seniora
SERENADA
Zespoły wokalne
Fa-sol-ki
Zespoły taneczne
Skrzaciki
Wesoła 13
Chochliki
Orange Girls

Kółko teatralne "Dobrasy"
Kółko teatralne "Cudaki"
Kółko plastyczne
Ognisko muzyczne
Biblioteka

Nawigacja
Strona Główna
Do pobrania
Odnośniki
Kontakt
Galeria
Szukaj
Księga Gości
Flash Zegar
WOŚP
     
    W Dobrej już po raz ósmy grała WOŚP. Sztab WOŚP znajdował się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrej i liczył 82 wolontariuszy. Tak, jak w poprzednich latach, w tym roku dołączył się do naszego sztabu Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie -29 wolontariuszy, ponadto zbierali w  Dobrej, Strachocicach, Dąbrowicy, Piekarach oraz Szkoła Podstawowa w Boleszczynie, Szkoła w Kowalach Pańskich. Razem z Władysławowem  zebraliśmy 11.655,00 zł (w tym 4.292,28 –Władysławów). W sobotę odbyła się zabawa w Domu Kultury w Dobrej, z której zysk został przeznaczony na akcję WOŚP. W niedzielę natomiast w MGOK w Dobrej odbył się koncert, na którym wystąpiły zespoły dziecięce i młodzieżowe, Zespół Seniora SERENADA oraz Orkiestra Dęta OSP Dobra-Żeronice, działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrej oraz w Zespole Szkół Publicznych w Dobrej. Prowadzącym imprezę, konferansjerem był Krzysztof Wertlewski.

W trakcie koncertu przeprowadzono liczne licytacje. Licytowano m. in. gadżety nadesłane z głównej siedziby sztabu WOŚP w Warszawie. Wylicytować można było również  torty ufundowane przez Zakład Cukierniczo - Piekarski MARK w Dobrej, koszulki uszyte specjalnie na XV Finał WOŚP przez Firmy: ZINA-OPTIM i VIGO. Licytowano również obrazy, wykonane przez mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie p. Andrzeja Sudoła.

Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Dobrej ufundowała słodkie bułki dla wolontariuszy oraz chleb do kiełbasek, których to z kolei fundatorem był Zakład Mięsny SMOLIŃSKI w Dobrej. 

 

O godzinie 20.00 na placu za domem kultury odpalone zostało światełko do nieba – fajerwerki, następnie wszyscy powrócili na salę na dalszy ciąg koncertu. Po koncercie wszyscy mogli jeszcze się pobawić przy muzyce z płyt do godz. 22.00.

 

Impreza przebiegła bez żadnych incydentów zaś kwota jaka została zebrana jest porównywalna do lat ubiegłych, nieco większa niż w roku 2006.

Jacek Gajewski  szef sztabu XV Finału WOŚP w Dobrej dziękuje wszystkim, którzy włączyli się  w organizację XV Finału: Dariuszowi Gardzielikowi, Barbarze i Zbigniewowi Gilom, Ewie Kubiak, Marioli Rusztyn, Bożenie Bałwas, Monice Galas, Danielowi Deka, Magdalenie Kośli, Karolowi Wutce, Dawidowi Mikołajczykowi, Joannie Ziętek, Renacie Błazełek, Izabeli Jeżyk, Krzysztofowi Wertlewskiemu, dyrekcji i pracownikom Miejsko -Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej. Wszystkim instruktorom i zespołom, które uświetniły niedzielny koncert.

Podziękowania dla Banku Spółdzielczego w Malanowie O/Dobra za przesłanie całej zebranej kwoty na konto Fundacji bez pobrania opłaty oraz dla wszystkich, którzy choć grosik wrzucili do puszki czy  wzięli udział w koncercie i licytacji gadżetów.


***************************************************************************
  Już po raz siódmy w Dobrej grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Sztab WOŚP mieścił się w Domu Kultury w Dobrej, a jego szefem był Dyrektor Jacek Gajewski. W skład sztabu weszli również: Krzysztof Wertlewski, Ola Gajewska, Mirosława Fabisiak oraz Magdalena Kośla. Zbiórkę pieniędzy prowadziła setka wolontariuszy z gmin: Dobra, Władysławów, Przykona i Kawęczyn.
Jak co roku na scenie MGOK w Dobrej odbył się uroczysty koncert, w trakcie którego wystąpiły: Orkiestra Dęta OSP Dobra-Żeronice, Klub Seniora "SERENADA", zespoły wokalne "FA - SOL - KI" i "FART", zespoły taneczne "SKRZACIKI" i "WESOŁA 13" oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Dobrej i Zespołu Szkół Publicznych w Dobrej. Gościnnie wystąpiło również Trio ze Stowarzyszenia "Przystań” w Turku. W trakcie koncertu licytowane były gadżety WOŚP, nadesłane z Warszawy a także koszulki i szaliki z logo WOŚP podarowane przez Firmy: VIGO i OPTIM z Dobrej. Można było również wylicytować torty ufundowane przez firmę MARK z Dobrej a także przedmioty darowane na rzecz Fundacji przez osoby prywatne. Licytację prowadził Krzysztof Wertlewski. Impreza zakończyła się tradycyjnym światełkiem do nieba czyli pokazem fajerwerków ufundowanych przez MGOK w Dobrej. Fajerwerkom towarzyszyła muzyka skomponowana specjalnie na tę akcję.
W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, do dobrskiego sztabu WOŚP przyłączyła się gmina Władysławów. Zbierano również w Kowalach Pańskich, Kaczkach, Psarach, Boleszczynie, Dąbrowicy, Piekarach, Skęczniewie i Strachocicach. Wspólnie zebrano kwotę 11.807,78zł.

Sponsorami XIV Finału WOŚP w Dobrej byli:
- Zakład Mięsny „Smoliński”,
- Zakład Cukierniczo – Piekarski „Mark”,
- Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Dobrej,
- Producent Odzieży Sportowej „OPTIM”,
- Producent Odzieży Sportowej „WIGO”,
- Dom Pomocy Społecznej w Skęczniewie,
- Przedszkole Samorządowe w Dobrej,
- Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej,
- Grzegorz Sucharek,
- Katarzyna Bartosik,
- Mateusz Durka.
Szef sztabu składa serdeczne podziękowania osobom, które pomogły w organizacji imprezy: Dariuszowi Gardzielikowi, Bożenie Bałwas, Danielowi Bałwasowi, Elżbiecie Pawłowskiej, Małgorzacie Osiewała, Ewie Kubiak, Karolowi Wutce, Dawidowi Mikołajczykowi, Kamili Wertlewskiej, Zbigniewowi Nerce, Ilonie Makochoń i Danielowi Deka.

 

 


 


Dodane przez Marcin Badynski dnia marzec 28 2006 18:39:094 Komentarzy ˇ 1596 Czytań - Drukuj
Komentarze
Giluvip dnia styczeń 02 2008 17:54:25
smiley
muniekole dnia sierpień 12 2017 07:53:06
Rehabilitacja leczeniem trądziku różowatego nie jest uzdrawiana tudzież najodpowiedniej istnieje wyznaczać u dołu w stosunku do umorzenia ilości zaczerwienienia gębie i transformacyj łatwopalnych, zmniejszenia wielkości, frazeologizmu bytowania zaś potędze torsji a równoległych wyrazów świądu, ćmienia tudzież afekt. Duet pierwotnego algorytmy leczenia trądziku różowatego owo miejscowe oraz zmarszczki-senne.net.pl/ ustnego leki antybiotyczne. Leczenie laserowa uległa także zaliczona jako rodzaj leczenia. W czasie podczas gdy w ciągu kilku tygodni środki cyklicznie rodzą efemerycznego pocenie się, zaczerwienienie w większości wypadków nawraca po zabiegu. Długofalowe terapia, zazwyczaj od chwili jednego do dwóch lat, być może biec do trwałej obstawie stanu u niektórych pacjentów. Ondulacje rehabilitacja istnieje cyklicznie potrzebnego, jednak niektóre losy ustępują po jakieś okresie tudzież żyją mocno. Nieróżne casusy, pozostawione bez leczenia, pogarszają się wraz z upływem okresu.
muniekole dnia sierpień 29 2017 21:36:39
skuteczny krem na cellulit sposób na cellulit http://nadwisla24.pl/ogloszenia/pokaz-ogloszenia/2386/sprzedam-produkt-na-tradzik/gdansk/polska/dom-i-ogrod/ wypełnianie zmarszczek mimicznych dobre leki na hemoroidy
shareways dnia wrzesień 16 2017 21:40:01
balsam ujędrniający do biustu szampon na łupież pstry syntetyczny ponieważ czopki na hemoroidy krem na zaczerwienienia
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Imprezy
WOŚP
Konkurs Recytatorski i Plastyczny
Jubileusz 15-lecia
Konkursy
Gminny Konkurs Piosenki
Konfrontacje Teatrów
Śpiewam i Maluję
Przegląd Orkiestr Dętych
Dni Dobrej
Wieczór Kupały
Plenery artystyczne
Andrzejki
Dożynki
Losowa Fotka


Karnawałowa Biesiada Seniorów - 27.02.2014r.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006 - 2008 - MGOK Dobra