Centrum Kultury w Dobrej
Menu

Strona główna
Historia

Orkiestra Dęta Dobra-Żeronice

Kluby seniora
SERENADA
Zespoły wokalne
Fa-sol-ki
Zespoły taneczne
Skrzaciki
Wesoła 13
Chochliki
Orange Girls

Kółko teatralne "Dobrasy"
Kółko teatralne "Cudaki"
Kółko plastyczne
Ognisko muzyczne
Biblioteka

Nawigacja
Strona Główna
Do pobrania
Odnośniki
Kontakt
Galeria
Szukaj
Księga Gości
Flash Zegar
Wieczór Kupały
                                  2008 Rok  
 
Noc Kupały, zwana Nocą Świętojańską czy też potocznie Sobótką to nazwa słowiańskiego święta związanego z letnim przesileniem słońca - obchodzonego w najkrótszą noc w roku, czyli najczęściej z 21 na 22 czerwca. Święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości - obchodzone na obszarach zamieszkiwanych przez ludy słowiańskie, germańskie i celtyckie. Obecnie jako rodzime święto zakochanych Noc Kupały stanowi propozycję alternatywną dla zachodnich Walentynek.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, MGOK w Dobrej był organizatorem tego starosłowiańskiego święta. 21 czerwca mieszkańcy gminy Dobra zebrali się na placu za Domem Kultury. Sobotnie spotkanie, które poprowadziły Magdalena Kośla i Magdalena Łyskawa, instruktorki Domu Kultury, rozpoczęło się od pokazu umiejętności dzieci i młodzieży  uczęszczających na zajęcia artystyczne do naszego Ośrodka.

Podczas Wieczoru odbył się konkurs na najładniejszy wianek.

Komisja w składzie : Magdalena  Łyskawa, Magdalena Kośla i Anna Gajowiak  nagrodziły i wyróżniły najładniejsze wianki. W konkursie wzięło udział 13 uczestników.
Nagrody otrzymali:

  1. Mikołaj Zieliński
  2. Środowiskowy Dom Samopomocy w Żeronicach
  3. Iwona Wszędybył

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Nagrodzone i wyróżnione wianki zgodnie z tradycją puszczano na wodę.

    Podczas trwania „wieczoru kupały” można było również zakupić wianki, z których pieniądze przeznaczone zostaną na operacje Dominiki Jarachowskiej, wychowanki naszego Ośrodka.

Wieczorem zostało rozpalone ognisko, gdzie każdy mógł upiec kiełbaskę. Imprezę uświetnił występ szczudlarek, pokaz ognia i fair show przygotowany przez zespół teatralny z Miejskiego Domu Kultury w Turku.

Wieczór Kupały zakończyła zabawa taneczna, prowadzona przez DJ Zole i DJ Tomasa. 
                                                       
               .................................................................
                                                2007 Rok
    W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, MGOK w Dobrej był organizatorem Wieczoru Kupały. Sobotnie spotkanie na placu za Domem Kultury rozpoczęliśmy pokazem umiejętności dzieci i młodzieży uczęszczającej na zajęcia artystyczne do naszego Ośrodka. Na scenie dzieci zaprezentowały to, czego nauczyły się w minionym roku szkolnym 2006/2007. Pierwszy w kolejności wystąpił zespół teatralny, który prowadzi Krystyna Kuszczyńska. Po nim było już bardzo muzycznie, na scenę wchodziły kolejno: Zespół Fa-sol-ki, prowadzony przez Olę Gajewską, uczestnicy zespołu Fart, prowadzonego przez Marlenę Jesionek oraz trzy zespoły taneczne, których instruktorką jest Magdalena Łyskawa.
W trakcie występów odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie "Jeziorsko".
Konkurs odbył się 21 czerwca w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrej. Był to konkurs plastyczny pt. "Moje wymarzone wakacje nad Jeziorskiem". Wzięło w nim udział 25 uczestników.
Nagrody otrzymali:
Kamila Misiak, Ewa Jesionek, Daria Augustyniak, Iwona Wszędybył, Klaudia Adamiak, Jakub Gajewski, Adam Czernichowski, Klaudia Gajewska, Monika Ziętek, Kacper Galas, Monika Gajewska, Daria Olas, Mateusz Kosowski, Marcin Kuśmierczyk, Damian Augustyniak i Łukasz Ziętek.
Wyróżniono także: Martę Kosowską, Kasię Błażełek, Olę Cieślak, Nikolę Mielcarek, Kasię Jarek, Tomka Augustyniaka, Izabelę Makochoń, Weronikę Sobańską i Milenę Błazełek. Po wręczeniu nagród i występach artystycznych odbył się konkurs na najładniejszy wianek. W komisji oceniającej wianki znaleźli się: Małgorzata Błażełek, Ewa Kubiak i Stanisław Stasiak. Wszyscy autorzy wianków otrzymali nagrody, poczym wianki, zgodnie z tradycją, puszczono na wodę. Następnie odbyła się zabawa taneczna 

               ..................................................................
                                                  2006 Rok

Od wielu lat na placu za domem kultury odbywa się impreza pod nazwą Wieczór Kupały. Zawsze w wigilię św. Jana robimy konkurs wianków , ognisko i kończymy zabawą taneczną.


articles: 04.jpg


Pogoda w tym roku dopisała i bez żadnych przeszkód i niespodzianek przebiegła cała impreza. Jedynie puszczanie wianków na wodę trochę komplikowały wodorosty i rzęsa wodna, lecz przy pomocy prezesa naszej OSP Jana Bartosika, trochę się udało  odsunąć "intruzów" dalej od brzegu "strzelając" do nich z działka.
Nagrody dla twórców pięknych wianków ufundowanwe zostały przez w.w. prezesa OSP w Dobrej oraz przez nasz dom kultury.Dodane przez Marcin Badynski dnia marzec 28 2006 18:42:311147 Czytań - Drukuj
Imprezy
WOŚP
Konkurs Recytatorski i Plastyczny
Jubileusz 15-lecia
Konkursy
Gminny Konkurs Piosenki
Konfrontacje Teatrów
Śpiewam i Maluję
Przegląd Orkiestr Dętych
Dni Dobrej
Wieczór Kupały
Plenery artystyczne
Andrzejki
Dożynki
Losowa Fotka
44
44
VII Pieszy Rajd Trzeźwości - 28-29 września 2007r.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2006 - 2008 - MGOK Dobra